KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6148124
*
nr 614 8124
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f.1938), 1967, 30x25
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2009
kl 18:39:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 16:48:49
1
500 kr
7/12 18:24:53
2
450 kr
7/12 18:25:27
2
550 kr
7/12 18:27:32
1
600 kr
7/12 18:29:11
2
650 kr
7/12 18:29:38
1
700 kr
7/12 18:31:34
1
750 kr
7/12 18:32:00
2
750 kr
7/12 18:34:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Jan Naliwajko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10
*
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Jan Naliwajko
nr 614 8124
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f.1938), 1967, 30x25
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 16:48:49 | 1 | 500 kr |
7/12 18:24:53 | 2 | 450 kr |
7/12 18:25:27 | 2 | 550 kr |
7/12 18:27:32 | 1 | 600 kr |
7/12 18:29:11 | 2 | 650 kr |
7/12 18:29:38 | 1 | 700 kr |
7/12 18:31:34 | 1 | 750 kr |
7/12 18:32:00 | 2 | 750 kr |
7/12 18:34:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Naliwajko
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Jan Naliwajko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:10